Logopedia w ruchu - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bolesławcu Sekretariat czynny od 7.30 do 15.30.
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostepności
Deklaracja dostepności
Resetowanie ustawień
Reset

Logopedia w ruchu

Logopedia w ruchu

 Program profilaktyczny „Logopedia w ruchu” autorstwa Sylwii Matuszny z LOGOhelp opiera siÄ™ o zabawÄ™ i ruch. Zawiera propozycje ćwiczeÅ„ caÅ‚ego ciaÅ‚a, które wspomagajÄ… również narzÄ…dy artykulacyjne. Program ten korzysta z logorytmiki, pedagogiki zabawy (KLANZA), Metody Ruchu RozwijajÄ…cego W. Sherborne, Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz, Techniki C. Orffa i R. Labana, pracy miofunkcjonalnej, koncepcji taÅ›m anatomicznych Myersa.

Pogram ten był inspiracją do stworzenia innowacji realizowanej w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej.

Innowacja „Logopedia w ruchu” jest odpowiedziÄ… na potrzeby dzieci. Jak wiadomo dzieci uczÄ… siÄ™ poprzez ruch, zaÅ› jednymi z ich podstawowych potrzeb sÄ… potrzeby zabawy i ruchu. Na podstawie obserwacji dzieci w czasie prowadzonych zajęć terapeutycznych oraz rozmów z ich rodzicami zauważyć można, że potrzeby te nie sÄ… w obecnych czasach w peÅ‚ni zaspakajane, ze wzglÄ™du na mnogość zaburzajÄ…cych czynników Å›rodowiskowych: brak prawidÅ‚owych wzorców w otoczeniu, siedzÄ…cy tryb życia, zbyt intensywne korzystanie z wysokich technologii.

Celem innowacji jest usprawnienie pracy narzÄ…dów artykulacyjnych w poÅ‚Ä…czeniu z usprawnieniem dużej motoryki dzieci, reedukacja/nauka oddychania torem nosowym, wywoÅ‚anie i utrwalenie prawidÅ‚owej pozycji spoczynkowej jÄ™zyka, reedukacja/nauka prawidÅ‚owego sposobu poÅ‚ykania, poprawa napiÄ™cia mięśniowego w ciele – budowanie stabilizacji centralnej, rozwijanie percepcji sÅ‚uchowej w tym sÅ‚uchu fonemowego, rozwijanie Å›wiadomoÅ›ci wÅ‚asnego ciaÅ‚a, rozwijanie praksji, rozwijanie kinestezji, wzmacnianie koncentracji, ksztaÅ‚towanie orientacji przestrzennej.

Autorem innowacji jest pani MaÅ‚gorzata Majowska, która w poradni prowadzi zajÄ™cia logopedyczne w ramach wczesnego wspomagania rozwoju oraz programu Za Å»yciem. 



Data dodania: 2024-01-09 16:22:56
Data edycji: 2024-01-09 16:25:44
Ilość wyświetleń: 726
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej