W okresie wakacyjnym sekretariat będzie czynny od 7.00 do 15.00.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostepności
Deklaracja dostepności
Reset
Reset

Miejski Ośrodek Poradnictwa dla Rodzin i Osób Dotkniętych Przemocą, Uzależnieniem i Kryzysem w Bolesławcu

Miejski Ośrodek Poradnictwa dla Rodzin i Osób Dotkniętych Przemocą, Uzależnieniem i Kryzysem w Bolesławcu. Ośrodek  znajduje się przy Al. Wojska Polskiego 6/76.

Celem działalności Ośrodka jest zwiększenie indywidualnej dostępności, specjalistycznej pomocy dla ofiar przemocy w rodzinie i  osób uwikłanych w przemoc z powodu alkoholu i innych uzależnień, w tym także dzieci i młodzieży oraz  sprawców przemocy.

Główne działania Ośrodka to:

  • udzielanie wsparcia rodzinom, w których występują problemy związane  z  uzależnieniami w tym uzależnieniem od alkoholu
  • prowadzenie indywidualnego i grupowego wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu i substancji psychoaktywnych
  • konsultacje psychologiczne
  • krótkoterminowe spotkania dla rodzin dotkniętych przemocą z powodu  uzależnienia
  • praca z dziećmi i młodzieżą
  • pomoc w postaci spotkań dla rodzin i par z problemem alkoholowym
  • praca prowadzona na ulicy z osobami bezdomnymi uzależnionymi od alkoholu i środków psychoaktywnych

Z usług Ośrodka korzystać mogą:

mieszkańcy miasta Bolesławca, osoby dorosłe i rodziny z problemem przemocy z powodu alkoholu i innych uzależnień - zgłaszające się bezpośrednio do Ośrodka lub kierowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bolesławcu oraz Zespół Interdyscyplinarny do Spraw Przeciwdziałania Przemocy.

Aktualnie ze względu na COVID – 19 zalecany jest wstępnie telefoniczny kontakt ze specjalistami zgodnie z załączonym harmonogramem dyżurów.

Szczegółowe informacje dot. działalności Ośrodka uzyskać można w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej  w Bolesławcu ul. Cicha 7 od pon. do pt. w godz. 7.00 – 15.00  tel. 75 645 78 23 lub na stronie https://bolesławiec.pl/miasto/index.php/aktualnosci/3239-pomoc-dla-ofiar-przemocy-w-rodzinie-miejski-ośrodek-poradnictwa-dla-rodzin-i-osób-dotkniętych-przemocą,-uzależnieniem-i-kryzysem

Działalność Miejskiego Ośrodka Poradnictwa dla Rodzin i Osób Dotkniętych Przemocą, Uzależnieniem i Kryzysem  finansowana jest ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bolesławcu.

 

Data dodania: 2021-04-02 12:14:50
Data edycji: 2021-04-02 12:18:45
Ilość wyświetleń: 2163
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej