Kącik nastolatka
Nasi przyjaciele

W telewizji, internecie czy czasopismach, młodzi ludzie przestrzegani są przede wszystkim przed używkami, chorobami przenoszonymi drogą płciową czy sektami, natomiast mało mówi o autoagresji. Często postrzegane jest to jako coś szokującego i przerażającego. Natomiast to zjawisko z roku na rok rośnie w siłę.  Coraz więcej młodych osób tnie się, kłuje, gryzie, bije. Chowając się pod ubraniem cierpią w samotności.

Czym jest stres?

Stres to pojęcie bardzo szerokie. Najczęściej kojarzy się nam z czymś negatywnym. Warto jednak wiedzieć, że jest to reakcja obronna organizmu na przeszkody które spotykają nas w życiu. Jeżeli stres jest krótkotrwały mobilizuje organizm do pokonania kryzysu. Jeżeli utrzymuje się dłużej osłabia nasz organizm (bóle głowy, zmęczenie, problemy ze snem).

Chcąc nauczyć się radzić ze stresem należy zacząć od uświadomienia sobie posiadania kontroli nad własnym życiem. Kontrola stresu polega na przejmowaniu dowodzenia nad własnymi myślami, emocjami, zadaniami i sposobem rozwiązywania problemów.

Kilka sposobów na okiełznanie stresu:

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bolesławcu serdecznie zaprasza na zajęcia grupowe dla młodzieży. 

Młody człowieku jeżeli chcesz:

  • Poprawić swoje funkcjonowanie w grupie
  • Rozbudzić swoją kreatywność
  • Nauczyć się samokontroli emocji
  • Zwiększyć świadomość swoich mocnych stron

Zapraszamy!

Kontakt

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
59-700 Bolesławiec
ul. Trankiewiczów 11
tel. 757220793
tel.kom. 510 280 136
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lokalizacja