Informacje
Nasi przyjaciele

W drugim semestrze roku szkolnego 2014/15 zainteresowani rodzice mogli uczestniczyć w cyklu 12 spotkań warsztatowych mające zwiększać kompetencje wychowawcze. W zajęciach uczestniczyło 10 rodziców dzieci z różnych grup wiekowych. 

Celem zajęć warsztatowych było zwrócenie uwagi rodziców na prawa i potrzeby dzieci ze szczególnym akcentem na potrzebę bezpieczeństwa, czyli m.in. potrzebę wprowadzenia zasad, korzystanie z systemu wzmocnień  pozytywnych i naukę uczenia dzieci przestrzegania norm społecznych przez ponoszenie konsekwencji związanych z łamaniem zasad.

Rodzice otrzymali też wskazówki dotyczące umiejętności mówienia do dziecka w taki sposób, by chciało usłyszeć oraz całą "skrzynkę z narzędziami" mającą im pomóc być bardziej skutecznym rodzicem w sytuacji pojawienia się trudnych zachowań dziecka. 

W informacjach zwrotnych, od rodziców biorących udział w zajęciach, pojawiły się komunikaty mówiące o pozytywnych efektach ich udziału w zajęciach. Jak podkreślają lepiej rozumieją swoje dzieci, łatwiej jest się im z nimi porozumieć i skuteczniej radzą sobie w sytuacjach wychowawczo trudnych.

Prowadzący - Teresa Rudzińska

Kontakt

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
59-700 Bolesławiec
ul. Trankiewiczów 11
tel. 757220793
tel.kom. 510 280 136
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lokalizacja