Informacje
Nasi przyjaciele

Poradnia zatrudni (w pełnym wymiarze) od grudnia 2020r. psychologa z przygotowaniem pedagogicznym do diagnozy psychologicznej.

Sekretariat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w dniach 03 listopada-23 grudnia 2020r przechodzi na tryb pracy zdalnej. W związku z tym, wnioski proszę składać z wykorzystaniem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tradycyjnej.

Wszelkie pytania proszę kierować do nas telefonicznie korzystając z numerów: 75 722 07 93 lub 510 280 136

W lutym rozpoczęliśmy drugą edycja warsztatów dla rodziców. Celem zajęć jest doskonalenie umiejętności wychowawczych. W cyklu dziesięciu spotkań rodzice nabywają wiedzę i umiejętności pozwalające lepiej rozumieć i pomagać dziecku na wszystkich etapach rozwoju.

Tematyka zajęć:

Zmieniony został numeru telefonu poradni.

Nowy numer - 757220793

oraz tel.kom. 510 280 136

 

 W roku szkolny 2014/2015 w poradni realizowane były zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży ukierunkowane na rozwój umiejętności społecznych. Zajęcia adresowane były do trzech grup wiekowych:

  • kasa I-III  szkoły podstawowej - prowadzący Anna Wójcik- psycholog
  • klasa IV-VI  szkoły podstawowej - prowadzący Karolina Setera - psycholog, socjoterapeutka
  • klasy I-III gimnazjum - prowadzący Dorota Drużga -  pedagog, socjoterapeutka

W I semestrze roku szkolnego 2020/21, z uwagi na stan epidemii w kraju, Poradnia realizuje swoje zadania statutowe głównie na terenie placówki. Działamy zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi poradni psychologiczno-pedagogicznych. W oparciu o te wytyczne zostały opracowane procedury: (tutaj)

  • Składania zgłoszeń/wniosków
  • Przeprowadzania badań psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych w warunkach zagrożenia epidemiologicznego
  • Pomocy bezpośredniej realizowana w warunkach zagrożenia epidemiologicznego
  • Postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia korona wirusem u klienta Poradni

Mając na uwadze Państwa zdrowie oraz pracowników Poradni zachęcamy, by pytania kierować do nas wykorzystując możliwość kontaktu telefonicznego lub mailowego ( tel. 75 722 07 93, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

24 września 2014r.  w siedzibie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bolesławcu  odbyło się inauguracyjne spotkanie grupy pedagogów i nauczycieli odpowiedzialnych z samoorganizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach podstawowych, gimnazjach i ponadgimnazjalnych powiatu bolesławieckiego.

W drugim semestrze roku szkolnego 2014/15 zainteresowani rodzice mogli uczestniczyć w cyklu 12 spotkań warsztatowych mające zwiększać kompetencje wychowawcze. W zajęciach uczestniczyło 10 rodziców dzieci z różnych grup wiekowych. 

Celem zajęć warsztatowych było zwrócenie uwagi rodziców na prawa i potrzeby dzieci ze szczególnym akcentem na potrzebę bezpieczeństwa, czyli m.in. potrzebę wprowadzenia zasad, korzystanie z systemu wzmocnień  pozytywnych i naukę uczenia dzieci przestrzegania norm społecznych przez ponoszenie konsekwencji związanych z łamaniem zasad.

Uroczyste zakończenie warsztatów odbyło się 28 maja 2014r. Na ostatnie spotkanie zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi.

Pracownicy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bolesławcu i pedagodzy szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w cyklu szkoleń dotyczących interwencji kryzysowej. Odbyły się dwa szkolenia trzydziestogodzinne przeprowadzone przez firmę szkoleniową Grupa Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN – Wojciech Szlagura i Mirosław Madejski.

22 maja 2014 w  Teatrze Starym odbyła się zorganizowana przez PCEiKK – Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bolesławcu konferencja „Dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w powiecie bolesławieckim”. 

Na zaproszenie odpowiedziało wielu dyrektorów, pedagogów, nauczycieli, rodziców uczniów  ze szkół powiatu bolesławieckiego.

Kontakt

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
59-700 Bolesławiec
ul. Trankiewiczów 11
tel. 757220793
tel.kom. 510 280 136
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lokalizacja